Demiyolu Taşımacılığı

Demiryolu taşımacılığı en düşük maliyetli ve en çevreci taşımacılık yöntemidir. Özellikle demiryolu ile denizyolunun birlikte kullanıldığı taşımacılık çözümleri maliyeti çok büyük oranda azaltır. Artık günümüzde dünyanın her yerine demir yolu ile ulaşmak mümkündür. Barva lojistik olarak demiryolu taşımacılığı söz konusu olduğunda pratik – hızlı ve ekonomik çözümler sunmaya devam ediyoruz.

Hiç şüphesiz demiryolu taşımacılığı tüm dünyadaki en temiz ve en çevreci taşımacılık yöntemleri arasında yer alır. Bizim önceliğimiz bu çevreci taşımacılık yöntemini hızlı bir şekilde kullanmanızı sağlamak ve dünyanın pek çok noktasına ulaşmanız için çalışmalarınızı derinleştirmektir.

Deniz yolu taşımacılığının bazı avantajları şunlardır:

Tüm dünyada en çevreye duyarlı ve en ekonomik taşımacılık yöntemidir.

Diğer tüm taşımacılık yöntemlerine göre son derece güvenlidir.;

Karayolunda ortaya çıkan riskler ve zaman kayıpları demiryolu taşımacılığında yoktur.

Sabit fiyat garantisi sunduğu için ekstra maliyetlerle karşılaşmanızı engeller.

Transit geçişlerde belge ve ekonomik yükünüzü azaltır.
Özellikle tek parça – ağır ve büyük desiye sahip yükleriniz için en mantıklı taşımacılık yöntemidir.

Bütün bunların ötesinde demir yolu taşımacılığının bazı eksileri de bulunur. Bunlar arasında ilk sırada yer alan şey, uzun süren taşımacılık anlamına gelmesidir. Genellikle karayolu ve deniz yolu ile kıyasla demiryolu taşımacılığı bazı ülke ve hatlarda bekleme süresinin artmasına neden olmaktadır.

Bunların da ötesinde demir yolu taşımacılıklarında aktarma süreleri de diğer taşımacılık yöntemlerine göre daha uzundur.